Ką daryti užsikimšus kanalizacijai?

Šiame straipsnyje aptarsime, ką daryti ir ko nedaryti užsikimšus kanalizacijos vamzdynams.

nubėga.lt

a man holds his head while sitting on a sofa
a man holds his head while sitting on a sofa
  • Pastebėjus problemą, kad užsikimšo kanalizacijos vamzdynai, visų pirma, nenaudokite vandens, kad išvengtumėte žalos, susidariusios dėl vandens pratekėjimų per nesandarias ar išsisandarinusias vamzdynų jungtis. Išsiliejęs vanduo pažeidžia baldus, grindis, sienas, dažus ir kitą turtą ar įrangą. Vamzdynų turinys ne visada būna švarus ir kvapnus.

  • Jei gyvenate daugiabutyje ar kotedže, o vanduo kyla per prietaisus net nenaudojant vandens, informuokite virš Jūsų gyvenančius kaimynus apie namo vamzdynų problemą, paprašykite iki problemos išsprendimo nenaudoti vandens. Esant galimybei užsukite vandens padavimą vandens tiekimo stovui ar atskiriems butams ir kreipkitės į daugiabutį ar namą aptarnaujančią įmonę. Jei tokios galimybės neturite - vamzdynų atkimšimo ir valymo paslaugą galime atlikti mes.

    Su neveikiančiais vamzdynais susiduriame kasdien, apibendrindami galime suskirstyti problemas į keletą kategorijų pagal sudėtingumą:

Neveikia dalis nuotekų sistemos

Neveikia keletas prietaisų - virtuvės plautuvė, dušas, vonia, tualetas, tačiau kiti prietaisai veikia puikiai.

Priklausomai nuo išplanavimo gali būti, kad neveikiantys ar prastai veikiantys prietaisai, pajungti į vieną iš keleto nuotekų magistralinių vamzdžių ar stovų, užsikimšo ir yra reikalingas vamzdynų valymas iki pagrindinės trasos, stovo ar magistralės.

Nenubėga dušas, tualetas, kriauklė, plautuvė, skalbimo mašina ar indaplovė rodo klaidos pranešimą.

Dažnu atveju problema yra lokali - reikia išardyti ir išvalyti sifoną, trapą, patikrinti pajungimus. Išvalius ir patikrinus pajungimus, reikia išbandyti ar nubėga vanduo. Sifonai dažnai kemšasi dėl konstrukcinių ypatumų. Esant techninėms galimybėms, dažnu atveju rekomenduojame pakeisti sifonus į vadinamo "laisvo pratekėjimo" U ar paverstos S formos sifonus, kurie nėra linkę užsikimšti laikui bėgant ir savaime išsiplauna nešvarumus. Taip pat, geresnis vandens pratekėjimo srautas geriau nuplauna ir vamzdynų trasų sieneles nuo įvairių apnašų.

Neveikia visa buto, namo, ar pastato nuotekų sistema

Neveikia nei vienas prietaisas, leidžiant vandenį vienoje vietoje, vanduo veržiasi per nesandarias vietas (tarpmoves, užveržiamus ar kitus detalių sujungimus) ar žemiausiai esantį prietaisą - vonią, dušo, grindų trapą ar kitus prietaisus. Taip pat galite jausti sklindančius burbuliavimo garsus iš plautuvės, praustuvo, trapo ar tualeto.

water drop on black lamp
water drop on black lamp
a roll of toilet paper sitting on top of a toilet
a roll of toilet paper sitting on top of a toilet
grayscale photo of building post
grayscale photo of building post