Kaip naudoti kanalizacijos valymo gyvatuką?

Kaip naudoti kanalizacijos valymo gyvatuką?

www.nubėga.lt

10/3/20232 min skaitymo

gate valve near wall
gate valve near wall

Valyti kanalizacijos vamzdžius nemalonus ir nekasdienis darbas, kurį kai kada galime atlikti ir patys. Vienas iš efektyviausių būdų tai padaryti yra naudojant kanalizacijos valymo gyvatuką. Šiame straipsnyje pateiksime darbų eiliškumą, kaip tinkamai valyti kanalizacijos vamzdžius naudojant buitinį kanalizacijos gyvatuką.

1. Pasiruošimas
Prieš pradedant bet kokius darbus su kanalizacijos vamzdynų valymu, būtina pasirūpinti savo ir turto saugumu. Užsidėkite tinkamas apsaugos priemones, užsidenkite darbo vietą nuo galimų vandens pratekėjimų ar nešvarumų patekimo ant sienų, spintelių ir kitų paviršių. Jei prieš valant vamzdyną gyvatuku buvo naudoti chemikalai, būtinai naudokite apsauginius akinius ir gumines pirštines.

Taip pat įsitikinkite, kad turite tinkamą kanalizacijos valymo gyvatuką. Pasitikrinkite, ar jis yra tinkamo ilgio ir tipo, kad atitiktų Jūsų kanalizacijos sistemą, diametrą, metražą.

2. Konkrečios darbo vietos pasirinkimas
Vamzdynų valymo gyvatukui reikia paruoštos atšakos, per kur galima būtų jį įkišti į valomą vamzdyną. Atsijunkite sifoną, skalbimo mašinos ar indaplovės atšaką, ar pasirinkite kitą patogią vietą vamzdynams valyti.
Esat galimybei nešvarumus valykite iš tolimiausios vietos. Pvz. neveikia virtuvės atšaka ir vonia esanti šalia per sieną. Rekomenduotume valyti iš virtuvės, kad visi nešvarumai, kuriuos pavyks pašalinti, išsiplautų pakeliui.


3. Įkiškite gyvatuką į vamzdį
Įkiškite gyvatuką į kanalizacijos vamzdį lėtai ir atsargiai pradėkite sukti gyvatuką. Jei gyvatukas ilgesnis pvz 5-10 metrų, tokiu atveju, Jums reikės pagalbininkų. Gyvatuką reikia išsitiesinti, kad pradėjus sukti rankiniu būdu jis nesusisuktų, neprašoktų, neišsprūstų.
Stumkite gyvatuką lėtai ir nuosekliai, tuo pačiu sukdami gyvatuką, kad jis galėtų sklandžiai judėti per vamzdį.

4. Valymas
Tęskite sukimo judesius, kol pastebėsite, kad gyvatukas lengvai juda per vamzdį. Tai rodo, kad kanalizacija yra valoma nuo užsikimšimų arba nuosėdų.

Esant galimybei, šalia esančiuose prietaisuose paleiskite karštą vandenį lengva srovele tekėti, tai padės išvalytoms nešvarumų atplaišoms savaime išsiplauti, taip pat, ištraukus vamzdynų valymo gyvatuką jis bus gerokai švaresnis.

Tęskite sukimo judesius ir stumkite gyvatuką pirmyn ir atgal per vamzdį, kol pastebėsite, kad jis lengvai juda ir nekyla jokių pasipriešinimo ar užsikimšimo požymių.
Jei pastebite, kad gyvatukas susiduria su didesniais užsikimšimais arba nejuda laisvai, galite pabandyti keisti judesio kryptį arba naudoti šiek tiek daugiau jėgos, tačiau būkite atsargūs, kad nepažeistumėte vamzdžio.

5. Valymo pabaiga
Kai baigsite valyti kanalizaciją, lėtai ir atsargiai ištraukite gyvatuką iš vamzdžio. Surinkite sifoną ar kitus išrinktus prietaisus ir išbandykite kanalizacijos veikimą.
Nuplaukite gyvatuką švariu vandeniu ir saugiai jį laikykite, kad būtų pasirengta kitam naudojimui.

Atkreipkite dėmesį, kad kanalizacijos valymo gyvatuku darbai gali būti pavojingi ir reikalaujantys atsargumo. Jei nesate įsitikinę savo gebėjimais arba susiduriate su sudėtingesniais kanalizacijos užsikimšimais, esame visada pasiruošę Jums padėti išspręsti vamzdynų užsikimšimo problemas. Darbui naudojame profesionalius, modernius elektrinius gyvatukus su keičiamais antgaliais bei aukšto slėgio vamzdynų valymo įrangą, galime atlikti vamzdyno vidaus video apžiūrą. Nesiseka? susisiekite su mumis, nubėga.lt komanda