Kodėl burbuliuoja kanalizacija?

Kodėl burbuliuoja kanalizacija iš plautuvės, praustuvo, vonios ar tualeto?

1 min skaitymo

vandens burbulas
vandens burbulas

Kodėl kanalizacija skleidžia burbuliuojantį garsą?

Jei kada nors girdėjote keistus burbuliavimo garsus, sklindančius iš kanalizacijos, jūs nesate vieni. Šie garsai yra pirminis informacijos šaltinis, kad vamzdynuose formuojasi kamštis. Supratę, kodėl kanalizacija pradėjo skleisti tokį garsą, galite nustatyti problemos vietą ir išvengti didesnių nemalonumų namuose.

Štai keletas dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl plautuvė, praustuvė, dušas/vonia ar unitazas skleidžia burbuliavimo garsus:

  1. Pilnai arba iš dalies užsikimšusi kanalizacija: Tai viena iš dažniausiai pasitaikančių burbuliuojančių ar "gurguliuončių" garsų priežasčių. Kai kas nors trukdo vandens nutekėjimui, gali susidaryti oro kišenės, kurios sukelia triukšmą. Šią kliūtį gali sukelti į vamzdynų sistemą įsiskverbusios šiukšlės, plaukai, muilo nuosėdos ar net medžių šaknys. Jei problema nesprendžiama iš karto, tai kamštis gali susiformuoti per visą vamzdyno ilgį (nuo prietaiso, kur vanduo įteka į vamzdyną, iki probleminės vietos).

  2. Alsuoklio problemos: Alsuoklis kanalizacijos sistemoje atlieka svarbų vaidmenį palaikant tinkamą oro srauto pritekėjimą vamzdynuose. Jei alsuoklio vamzdžiai užsikemša arba yra pažeisti, tai gali sukelti neigiamą oro slėgį, dėl kurio gali sklisti burbuliavimas ar kiti nemalonūs garsai. Šis neigiamas slėgis taip pat gali sukelti lėtą vandens išbėgimą, nemalonius kanalizacijos kvapus ir net gi pavojingų kanalizacijos dujų išleidimą į Jūsų namus. Labai svarbu reguliariai patikrinti, kaip alsuoklis veikia sistemoje, kad būtų užtikrintas tinkamas oro srautas visoje kanalizacijos sistemoje.

  3. Netinkamas kanalizacijos vamzdžio montavimas: Jei Jūsų kanalizacija buvo sumontuota netinkamai, tai gali prisidėti prie burbuliavimo ar kitų keistų garsų, dažnai susiformuojančių kanalizacijos kamsčių. Nesuformuotas nuolydis, pažeistas, užspaustas nutekėjimo vamzdis trukdys sklandžiai tekėti vandeniui. Dėlto gali susidaryti oro burbuliukai,vakuumas, dažnai formuotis įvairūs kamsčiai kuris sukelia ne tik nemalonius garsus, bet ir įtakoja stiprių kamsčių susisdarymą dėl kurių vamzdynai visiškai nustoja tinkamai fukcionuoti.